Renovatie tot twee dubbellaagse appartementen
2025 Bussum
Locatie
Bussum
Opdrachtgever
Particulier
Oplevering
2025
Fotografie
Stijn Poelstra
Indeling
Het pand kent een lange geschiedenis als appartementencomplex. Oorspronkelijk bood het plaats aan drie afzonderlijke woningen, maar door ingrepen van eerdere bewoners veranderde die opzet ingrijpend. Zo werden de begane grond en eerste verdieping samengevoegd tot één groot appartement, terwijl de bovenste twee verdiepingen dienst deden als gasten- en personeelsverblijf. Bij de recente renovatie is deze indeling opnieuw doordacht en omgevormd tot twee royale tweelaagse appartementen, met een heldere structuur, veel lichtinval en een vloeiende verbinding tussen de woonlagen.
Materialisatie
De trappen, uitgevoerd in eikenhout, vormen een warme en natuurlijke schakel tussen de verdiepingen. Het maatwerkmeubilair maakt veelvuldig gebruik van houtfineer in walnoot en eiken van Shinnoki. Deze combinatie zorgt voor een rijk en harmonieus materiaalpalet, dat terugkomt in keukens, vaste kasten en wandbekleding, en het interieur een verfijnde, samenhangende uitstraling geeft.
Samenhang
Een zachte, warme kleurstelling verbindt alle vertrekken en wordt versterkt door de eiken parketvloer, die in beide appartementen is doorgelegd. Het resultaat is een interieur waarin natuurlijke materialen, precieze detaillering en onzichtbaar geïntegreerde techniek elkaar versterken en samen zorgen voor een tijdloze, comfortabele leefomgeving.
Details
In het hele pand zijn doordachte afwerkingen toegepast, zoals subtiele schaduwranden rond kozijnen en langs de leuning van de trap. Technische voorzieningen, zoals airco-units, zijn slim weggewerkt in het meubelmaatwerk, waardoor ze volledig opgaan in het interieur. Waar mogelijk is de verlichting trimless geïntegreerd in het plafond, wat het strakke en rustige lijnenspel nog verder benadrukt.
We helpen je graag een goede keuze te maken
Wij delen graag onze kennis. Neem gerust contact op voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek.
Contact