Een ensemble van natuurinclusieve villa’s

2022 Almere

Locatie

Almere

Opdrachtgever

Particulier

Oplevering

2022

Fotografie

Stijn Poelstra

Verbinding met het omliggende landschap

Het plangebied kenmerkt zich door een 5-tal laren waar 30 ruime zelfbouwkavels omheen zijn gesitueerd. Zoals de naam van het plangebied al doet vermoeden loopt er een kreekje dwars door het plangebied. Het is een bosrijk gebied, het landschap dient als drager voor de woningen die er ontworpen worden. Om een goede balans te vinden tussen de architectuur en de directe omgeving zijn er verschillende kwaliteitscriteria opgesteld. Zo dient de architectuur ten dienste te staan van het boslandschap en dit landschap te versterken door een rustige vormgeving en materialen die het gesprek aangaan met het landschap.

Architectonische eenvoud

In het deelgebied ‘Aan de Kreek’ in Almere Duin zijn een 30-tal villa’s gerealiseerd, waar wij er meerdere van hebben ontworpen. De woonhuizen hebben allen een sterke verbinding met het omliggende landschap, waarvan de architectonische eenvoud het boslandschap niet overschreeuwt. Alle woningen hebben in ingetogen vormgeving met een eenduidig kleur- en materiaalgebruik. De hoofdvorm van de woningen is monolithisch; één hoofdvolume bestaande uit verschillende leesbare kleinere volumes die samen één geheel vormen. De woningen zijn geplaatst als unieke objecten in een beeldentuin.

Natuurlijke materialen

Om het landschap niet te overschreeuwen is er voor gekozen de woning te voorzien van een rustig, natuurlijk materialen- en kleurenpallet. Door een ton-sur-ton kleurenstelling toe te passen dat qua kleurtoon is afgestemd op de omliggend bomen gaat de woning heel natuurlijk op in zijn omgeving. De woningen in het plangebied zijn allen opgetrokken uit een voor-vergrijsde houten gevelbekleding, in verschillende formaten, richtingen en profileringen. De houten gevelbekleding is als een schil om de woningen heen getrokken en vormt een fraai contrast met de zwarte en donkergrijze ranke aluminium kozijnen van de woonhuizen. Door de kozijnen van de woningen op diverse plaatsen dieper in de gevel te plaatsen wordt het monolithische voorkomen van de volumes versterkt.

placeholder

We helpen je graag een goede keuze te maken

Wij delen graag onze kennis. Neem gerust contact op voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek.

 

Contact
Engel Architecten